עזיבת מקום עבודה – איך תדעו אם זה הזמן הנכון לעזוב?

יש הרבה סיבות שבגללן עובדים מחליטים לעזוב את מקום העבודה, חלקם שחוקים ולא מסופקים, לחלק יש חילוקי דעות עם המנהלים או עם עובדים אחרים וחלק פשוט רוצים לשנות אווירה. לא נעסוק בסיבות להתפטרות אלא נדון ברגעים שאחרי קבלת ההחלטה על עזיבת מקום עבודה, איך תפעלו בצורה שתפגע בכם ובסובבים אתכם כמה שפחות?

הטעות הנפוצה היא לפעול מהבטן ולהודיע תיכף ומיד על הרצון להתפטר ללא הכנה מוקדמת, פעולה כזאת יכולה לגרום לתגובה שלילית ועויינות ממקום העבודה וגרוע מכך, פעולה כזאת תקשה על מציאת עבודה לאחר מכן. לכן כאשר אתם שוקלים לעזוב את העבודה ולהגיש מכתב התפטרות יש כמה שאלות מנחות שצריכות לכוון אתכם לפני הודעה על התפטרות:
האם ניסיתם הכול בשביל להיות מאושרים במקום העבודה הנוכחי? מהי הסיבה לסבל או לתסכול שלכם? והאם זה ניתן לתיקון או לשיפור? האם בעיות אלה יפתרו במקום העבודה הבא? לאחר שעניתם לעצמכם על השאלות הללו והתשובות ממשיכות לכוון לעבר עזיבה, צריך לענות על מספר שאלות נוספות:

האם זה הזמן הנכון לעזוב?
יכול להיות שאתם עוזבים בזמן עמוס כך שהתפטרותכם תעמיס על החברים לעבודה ואולי צריך לכבד את המחוייבות שלכם כלפי מקום העבודה ובכל זאת להישאר עד שהעומס יחלוף או יירגע.

האם מבחינתכם ומבחינת האנשים התלויים בפרנסה שלכם, זהו זמן נכון לוותר על הכנסות ולהשקיע זמן וכסף בחיפוש אחרי עבודה חדשה. יש אפשרות הגיונית שלא תוכלו להרשות לעצמכם תקופה נטולת הכנסות ואז צריך לחשוב פעמיים לגבי העזיבה. במקרים כאלה עדיף לחפש עבודה חדשה בזמן שאתם עובדים (כמובן, בלי שזה יפריע לשגרת העבודה שלכם), ולעזוב רק אחרי שיש לכם הצעת עבודה ממשית או אפילו חוזה חתום.

מבחינת תקופת השנה עדיף להתפטר אחרי חודש ספטבמבר ולפני סוף השנה, כדי להקטין את תשלום המסים עבור מענקי הפרישה, מכיוון שבתקופה הזאת כבר נסגרת שנת המס והתשלום יידחה לשנה הבאה. בנוסף, אם רוצים להגדיל את הבונוס הרבעוני או לצבור עוד ימי חופשה, אולי כדאי לחכות עוד כמה חודשים.

איך משלבים חיפוש אחר עבודה חדשה בזמן העבודה הנוכחית?
ישנן דרכים רבות לחפש עבודה חדשה לפני שעוזבים את הקודמת. אפשר להיכנס לאתרי חיפוש עבודה, לוח דרושים או רשתות חברתיות (בעיקר לינקדאין) כדי להתרשם מהיצע המשרות הקיימות בשוק ולשלוח קורות חיים. מומלץ להיעזר גם בחברות השמה, שמחויבות לשמור על דיסקרטיות.

לאחר מכן אפשר לגשת לראיונות עבודה ובהם לומר למראיינים שאתם עדיין עובדים. כדאי גם להכין תשובות לשאלות על סיבות העזיבה של מקום העבודה הנוכחי, כי זו שאלה שקרוב לוודאי תעלה בראיון.

באיזה שלב לידע את מקום העבודה ואת הממונים על הרצון להתפטר, האם לשתף חברים לעבודה ובאיזה שלב?
רצוי ליידע את מקום העבודה ואת החברים על כוונתכם לעזוב רק בשלב מתקדם שבו כבר יש לכם הצעה ממשית ממקום העבודה החדש. יש לשים לב שברוב חוזי ההעסקה יש סעיף שמדבר על חובת התראה מוקדמת של העובד למעסיק לפני העזיבה. לכן חשוב לעיין בחוזה ולבדוק לאיזו תקופה אתם מחויבים לפני שאתם מחליטים עם המעסיק החדש על תאריך תחילת העבודה.

בכל מקרה מומלץ למי שרוצה לעזוב את מקום העבודה, לעשות את זה בצורה טובה ונעימה ולסיים את ההתחייבויות שלו בצורה מלאה עד כמה שניתן. כך תוכלו גם לקבל המלצות ממקום העבודה וגם תרגישו טוב עם עזיבת העבודה ותוכלו להתחיל את הדרך החדשה ברגל ימין.
חזור