מספר טיפים איך משיגים ראיון עבודה במקום מבוקש

במאה ה- 21 שם המשחק הוא מיצוי עצמי וחלק מעניין ההגעה למימוש זה הוא כמובן אלמנט התעסוקה. בעידן בו מקומות תעסוקה מקבלים מאות פניות מצד מחפשי עבודה מוכשרים ומשכילים כאחד, עולה הצורך לפעול בחוכמה, בעקביות ובתחכום על מנת להשיג ראיון עבודה, במיוחד במקום תעסוקה מבוקש.

למעשה, רק מרגע שהוזמנתם לראיון עבודה ניתנת בידכם ההזדמנות להוכיח את עצמכם ולנסות להתקבל למקום המבוקש אך כל עוד לא הצלחתם לעבור את הסף אל רשימת המוזמנים לראיונות, היחידה שאי פעם תדע על קיומכם תהיה תיבת הדואר.להלן מספר טיפים אשר שימוש נבון ומושכל בהם יאפשר לכם להשיג ראיון עבודה במקום מבוקש:

כתיבת קורות חיים איכותיים

מקומות עבודה מבוקשים אינם יכולים לזמן לראיון עבודה כל אדם אשר פנה אליהם מאחר וכאמור מספר הפונים הוא רב. לכן, על מנת להעלות את הסיכוי לקבל הזמנה לראיון עבודה חייבים לכתוב קורות חיים בצורה איכותית, תמציתית וטובה דבר שיסייע לך להתבלט מעל השאר.מהם קורות חיים אפקטיביים? ישנם אתרים אשר מספקים טיוטות ותבניות איכותיות לכתיבת קורות חיים אך בכל מקרה על קורות חיים להיות תכליתיים, ענייניים וכתובים בצורה רהוטה.

 • יש לכתוב את פרטי ההתקשרות, ההשכלה והכישורים הרלוונטיים בתחילת המסמך.
 • הציגו את הניסיון התעסוקתי שלכם בסדר יורד (את מקום העבודה האחרון יש להציג ראשון).
 • ציינו בקצרה מה כלל תפקידכם ואיך תרמתם בו על ידי שימוש במילים המשדרות אקטיביות אך לא רברבנות: "הובלתי תהליך פנים ארגוני/פרויקט פיתוח...", "סייעתי בסגירת פרויקט תוך הקפדה על עמידה בלוחות הזמנים..." ועוד.
 • שלבו מילות מפתח הקשורות לתפקיד העתידי אליו אתם שואפים להגיע לראיון עבודה. שזירת מילות מפתח יאפשרו שליפת קורות חיים שלכם בעת חיפוש על מאגר קורות חיים. להבליט ולהדגיש: שפות תכנות,
 • טכנולוגיות, מומחיות, בתחומים כגון מכירות ושיווק, להתייחס לעניין העבודה מול לקוחות, רמת שליטה בשפות זרות ועוד.
 • אם פרסמתם מאמר/ים יש להציג זאת אחרי הניסיון התעסוקתי. אם קיבלתם הצטיינות ציינו זאת במקום הרלוונטי: לימודים, תפקיד ועוד.
 • מומלץ לסטודנטים ובוגרים לציין ציונים מעל 85 בקורסים חשובים ומרכזיים של התואר. בנוסף אפשר להתייחס בקצרה לפרויקט שבו הייתם מעורבים במסגרת התואר או מחוצה לו כאשר התבקשתם לפתח מערכת או לעשות השלמת בגרויות
 • פיתרון טכנולוגי כלשהו. אין צורך לצרף גיליון ציונים אם לא נתבקשתם.
 • במידה והתנדבתם בעמותה או במסגרת כלשהי מומלץ להתייחס לכך בסוף קורות החיים, זה מעיד על האופי שלכם ויכול לסייע בזימונכם לראיון עבודה.

נושא המכתב המקדים שנוי במחלוקת. אם החלטתם לצרף אחד יש לדאוג כי ינוסח היטב ובקצרה וישלב מילות מפתח הקשורות לתחום העיסוק אליו אתם פונים כדי שימשכו את עיני הסמכות אשר תקרא את קורות החיים שלכם.

בררו דרך מי לפנות למקום העבודה

להשיג ראיון עבודה במקום מיוחל דורש עבודת הכנה.

 • מפו את החברות אשר עוסקות בתחום ובטכנולוגיות בהן אתם מעוניינים להתפתח.
 • בדקו ברשימה שלכם היכן יש לכם חברים או מכרים שיוכלו להעביר את קורות החיים שלכם למנהל מגייס או לרכזת גיוס בארגון. ההתייחסות של הארגון למועמד שהגיע דרך אחד העובדים בארגון היא לעיתים "טובה"  וסלחנית יותר ( לעיתים מזמנים גם מועמדים שלא עונים על כל הקריטריונים ודרישות המשרה כיוון שמעריכים את ההמלצה של האנשים בארגון).

אין לכם קשרים? לא נורא יש עוד מספר דרכים להגיע ליעד.כל חברה המכבדת את עצמה מפרסמת באתר שלה את המשרות להן היא מחפשת לגייס באותה נקודת זמן, לדוגמא באתר חברת SQLINK תוכלו למצוא לוח דרושים עם משרות בהייטק המתעדכנות בכל יום. שלחו קורות חיים רק אם מצאתם משרה המתאימה לכישוריכם. אם תשלחו ללא סמיכות למשרה רוב הסיכויים שקורות החיים שלכם לא יזכו להתייחסות.ראיון עבודה במקום מבוקש יכול להיות הזדמנות של פעם בחיים. ישנם מקומות אשר לא תוכלו להשיג אצלם ראיון עבודה מבלי לעבור קודם דרך חברות השמה (יש משרות המגיעות באופן בלעדי לחברות השמה ולא נפתחות דרך הערוצים האחרים) לכן כדאי מאוד לפנות למספר חברות השמה ולברר אם הן עובדות עם החברות המעניינות אתכם. מנהלת השמה תוכל ליידע אתכם כאשר תפתח משרה המתאימה לכישוריכם באחת מהחברות. בנוסף תוכלו להיוועץ בה על משרות נוספות בחברות שגם יתאימו לשאיפות הקריירה שלכם, מגמות שוק ושכר.

זמינות גבוהה

בכל הקשור להשגת ראיון עבודה וקבלת ההזדמנות הסופית והאחרונה להתקבל למשרה נחשקת הזמינות היא לא עניין של מה בכך. מה שרלוונטי להיום, כבר לא יהיה רלוונטי מחר. מרגע ששלחתם את טפסי קורות החיים שלכם כדאי לכם להיות זמינים לאורך כל שעות היום שמא לא יקרה המצב בו תפספסו את שיחת הטלפון המיוחלת. אם עדיין לא הפעלתם שירות של תא קולי בסלולארי שלכם – זה הזמן לעשות כן. במידה והשאירו לכם הודעה תדאגו לחזור לחברה לאחר פרק זמן סביר ( גם אם אתם עסוקים/בחו"ל.. במילואים וכו'). החברה בודקת את ההתנהלות שלכם מהרגע שבו הגשתם קורות חיים, לכן זמן התגובה שלכם וההתנהלות שלכם כבר בתחילת התהליך מהווים אינדיקציה כלשהי לארגון בתהליך הסינון הראשוני.

בהצלחה! 

חזור