ראיון עבודה באנגלית

רגע!
אל תמהרו לעבור למאמר אחר. אתם חושבים שאין קשר ביניכם לבין עבודה בחו"ל ולכן לא תצטרכו לעבור ראיונות עבודה באנגלית, הרשו לנו להתריע בפניכם – חברות ישראליות רבות עורכות למועמדים שלהן ראיון עבודה בשפה באנגלית וזה לא תמיד בגלל שהן מתכוונות באיזה שהוא שלב לשלוח אתכם לעבוד מספר חודשים בארה"ב או באירופה.

העולם הופך לגלובלי יותר ויותר. בעבר רק לחברות ענק או הייטק היו עסקים בחו"ל. היום, בזכות רשת האינטרנט ואתרי המסחר הרבים, גם מפעל שמוכר תוצרתו לשוק המקומי יחשוב על אפשרות להתרחב ולמכור גם בחו"ל, או לפחות להוריד חלק מהעלויות באמצעות שיתופי פעולה עם חברות זרות. גם המפעל המקומי ביותר ירצה בסופו של דבר שחלק מעובדיו ובעיקר אלו שעוסקים בשיווק ידעו על בוריה את השפה האנגלית.

אז אחרי שהבנתם שכדאי להתכונן גם לאפשרות של ראיון עבודה באנגלית, איך עושים זאת הלכה למעשה?

אחד הדברים הראשונים שתצטרכו לעשות הוא פשוט לתרגל דיבור באנגלית. גם אם אתם קוראים ספרים באנגלית, רואים תוכניות בשפה האנגלית ללא תרגום, ומבינים כל מילה, עדיין ישנה
ראיון עבודה באמגליתאפשרות שכאשר תצטרכו להתחיל לדבר באנגלית, לא תצליחו להביא את הידע הרב שצברתם בשפה לידי ביטוי מילולי. קריאה וידיעת
השפה האנגלית הן מיומנויות שונות לחלוטין מדיבור. אתם תצטרכו למצוא שותף שיהיה מוכן לתרגל אתכם, באופן קבוע, שיחה באנגלית.

לאחר שתרגלם שיחה יומיומית פשוטה באנגלית, אתם יכולים לעבור לשלב הבא שהוא שלב הראיון. בשלב זה אתם תצטרכו ללמוד גם את המונחים הספציפיים הקשורים לראיון. אם קורות החיים שלכם רשומים בעברית בלבד, תרגמו אותם לאנגלית ולמדו אותם בעל פה, כדי שתוכלו לספר באנגלית רהוטה על ניסיונכם המקצועי, עבודות קודמות וההכשרה שעברתם.

מכיוון שאתם בוודאי מחפשים עבודה במקצוע ספציפי, נסו לקרוא אודות המקצוע בשפה האנגלית, כך תוכלו להכיר את המונחים שקשורים למקצוע וללמוד אותם היטב. אם אתם כבר יודעים באיזו חברה תעברו את ראיון העבודה, נסו לראות אם לאותה חברה יש גם אתר בשפה האנגלית, ברוב המקרים התשובה היא חיובית. היכנסו לאתר החברה באנגלית ולמדו כל מה שאפשר אודות החברה.

לאחר שאספתם ולמדתם את כל המונחים המקצועיים החסרים לכם בשפה האנגלית, הכינו ראיון עבודה הכולל שאלות של המראיין ואת התשובות שלכם – הכול באנגלית כמובן, ותרגלו אותו יחד עם השותף שלכם, עד שתגיעו למצב שבו אתם עונים על שאלות בצורה שוטפת ורהוטה.

זכרו, ככל שתתרגלו יותר את השפה, כך תגיעו מוכנים יותר לראיון עבודה בשפה האנגלית.

ועוד טיפ אחד קטן - אם במהלך ראיון העבודה באנגלית אתם מתחילים להתקשות, אל תיבהלו, נסו לעצור לרגע ולחפש אחר המילים הפשוטות בשפה האנגלית שיסבירו את כוונתכם.
 
מצאנו עבורכם 10 שאלות לדוגמה עם פירוט לתשובות מומלצות:
1. What can you tell me about yourself
2. How do you handle pressure and stress?
3. Why do you want to leave your  job?
4. Try to think about a difficult work situation and how you can overcame it
5. What do you think is your greatest weakness?
6. What do you think is your greatest strength?
7. Why do you think this job is right for you?
8. What success means for you and how do you measure it?
9. How do you see yourself in the future and what are your goals?
10.
Why do you think you should be hired?

 

חזור