איך נפרדים מהארגון בעת עזיבת מקום עבודה?

עזיבת מקום עבודה יכולה להיות אירוע שבשגרה עבור חלק מהמועסקים אך גם אירוע כאוב, טראומתי ומלחיץ עבור רובם. המעבר משגרת היום יום בעבודה אל הלא נודע זה פחד הנטוע בכל אחד מאיתנו.
יחד עם זאת, כאשר עוזבים מקום עבודה מכל סיבה שהיא יש לשמור על אווירה 'נקייה' ולעשות זאת בצורה הטובה וההוגנת ביותר. כיצד?

פסק זמן – היזכרו כיצד התקבלתם לעבודה
היזכרו בהלכי הרוח באותה תקופה בה התקבלתם לעבודה : שלחתם קורות חיים, מבחני קבלה, עברתם ראיון עבודה ראשון ואולי אף ראיון עבודה שני ובסוף - התקבלתם. תזכרו בהרגשה באותו הרגע ובהתרוממות הרוח. כעת נצלו את ההרגשה הטובה הזאת על מנת לתעל את הדרך בה תעזבו את הארגון, בצורה הנעימה ביותר שרק תוכלו.
היתרון שבלהיפרד מהארגון בו עבדתם בצורה טובה והוגנת הוא שאתם לא טורקים את הדלת ביציאה אלא משאירים חריץ קטן פתוח, לכל מקרה. כמו כן, תזכו למכתב המלצה תומך מהמנהל האישי ובכל מקרה אולי יום יבוא ותפגשו במסגרת תעסוקתית זאת או אחרת – מוטב לשמור על יחסים טובים גם כאשר אתם יודעים שהגיע הזמן ללכת ולבצע עזיבת מקום עבודה לטובת אחר.

אל תשאירו "שולחן עמוס"
לא משנה מהו תפקידכם בארגון, הרי שלא תספיקו לסיים את כל עבודתכם עד תאריך היעד. למרות זאת, השתדלו לא להשאיר יותר מדי מטלות לא גמורות ותכננו את הזמן שנשאר לכם בהתאם. הראו נכונות להמשיך ולעשות עבודה טובה עד יומכם האחרון בתור מועסקים בארגון.

אל תפגינו אדישות
ככל שמתקרב תאריך עזיבת מקום העבודה הפגינו את רגשותיכם הכאובים בהתאם גם אם הם לא כל כך כאובים. הפגינו חיבה כלפי העובדים והמנהלים שלכם ואל תחסכו במילות געגוע והערכה.

 זמן לחפיפה
במידה ותפקידכם חיוני בארגון הרי שכבר זמן קצר לאחר שהודעתם כי אתם עוזבים כנראה התפרסמה מודעת דרושים למשרה שלכם ובודאי הבחנתם במספר מרואיינים המחכים בתור לצורכי ראיון עבודה ובירורים שונים. בצעו חפיפה טובה למחליף שלכם ולמדו אותו את כל מה שאתם יודעים שיכול לעזור לו בתקופת ההתאקלמות שלו בארגון.

אל תדברו סרה – שמרו על היפרדות ברוח טובה לפני ואחרי העזיבה
גם אם דברים מעיקים על לבכם ולא משנה עד כמה הצדק עמכם מומלץ לא לדבר סרה על הארגון, העובדים או המנהלים - לא בימי העבודה האחרונים, לא מחוץ לארגון ובטח לא בעבודה החדשה. מי שמדבר סרה "שם לעצמו רגל" ומשאיר את הרושם כי קשה לבטוח בו מאחר וייתכן כי הוא ידבר כך גם על המעסיק החדש, הארגון ומנהליו בעתיד.

ולסיכום, שם המשחק בלהיפרד בצורה יפה מהארגון בו עבדתם הוא אכפתיות והרצון לעזור ולהשקיע כל עוד אתם מועסקים. כולם כולל אתם ירוויחו מפעולותיכם אלו, בהווה ובעתיד.

שיהיה בהצלחה!

 

חזור