איך להודיע למנהל על עזיבת מקום העבודה?

עזיבת מקום עבודה היא תהליך אשר אין להקל בו ראש אך יחד עם זאת עזיבת מקום עבודה היא לא כל כך נדירה. ישנם תחומים רבים ובעיקר בענפי ההייטק בהם ישנה תנודה גבוהה של עובדים אשר נודדים ממקום עבודה אחד למשנהו בהתאם לתנאים המשופרים שקיבלו או חיפוש אחר מקומות תעסוקה יציבים או אתגרים טכנולוגים. 

גם אם נאלצים לעזוב את מקום העבודה עקב מריבה או סכסוך חסר פשרות יש להתייחס לתהליך העזיבה בדיוק כמו לתהליך של קבלה לעבודה ובדיוק כמו ראיון עבודה – באדיבות, חינניות והשארת רושם טוב. אומרים שעל כל דלת שנסגרת נפתחות מאות דלתות אך בימינו מוטב ורצוי להשאיר גם את הדלת שמאחורינו פתוחה לרווחה וישנן מספר דרכים או פעולות מסוימות על מנת לעשות כן.

הכול בחיים קשור לתזמון
בעת ראיון עבודה יכול להיות שתיתקלו במראיינים אשר בדיוק באותו היום קמו על רגל שמאל, רבו עם המנהל, עם האישה או הילדים. במקרה שכזה אתם תזכו ליחס שונה מאשר בראיון בו התמזל מזלכם והגעתם פשוט ביום הנכון ובזמן הנכון. בראיון עבודה לא אתם שולטים בתזמון אלא המזל שולט בו אך לעומת זאת, שיחה יזומה עם המנהל על עזיבה תתוזמן רק על ידכם. הקפידו ליזום את השיחה בתקופה רגועה כאשר אין לחץ בעבודה והאווירה במקום העבודה טובה.

לעולם לא לפתוח במשפט "החלטתי שאני עוזב/ת"
גם אם אתם בטוחים שהחלטתם באופן סופי על עזיבת מקום עבודה  אין להצהיר על כוונתכם במשפט הראשון בשיחה. אולי המנהל יוכל לפתור חלק מהבעיות שתעלו בפניו? התחילו בתיאור הבעיות שבגללן אתם רוצים לעזוב את העבודה ותנו תמיד לצד השני להתבטא בחופשיות – אתם זקוקים להמלצת המנהל למשרה הבאה שלכם ולעולם אינכם יודעים מתי תפגשו שוב בנסיבות מקצועיות.

הפגינו לויאליות לעבודה בטרם עזיבתכם
לויאליות לעבודה במקרה זה מתבטאת בהפגנה של רצון טוב. הצהירו על כוונתכם לסיים את המטלות שעדיין נמצאות לא גמורות על שולחנכם ושאלו את המנהל האם הוא מעוניין שתבצעו חפיפה עם מחליפכם, כאשר ימצא אחד מתאים ואולי אף להשתתף כחלק מפאנל המראיינים בעת ראיון עבודה עם מועמדים רלוונטיים.

חזור