טיפים לאיך מתכוננים לראיון עבודה

כדי להצליח בראיון עבודה עליכם ללמוד ככל שניתן על הארגון, לעשות מחקר מקדים לגבי החברה בה אתם עתידים להתראיין, להראות בקיאות וידע, לשאול שאלות ולגלות עניין.
להתכונן לראיון עבודה
  1. בחנו את עצמכם מהי מטרת השינוי שאתם מחפשים: שכר, תפקיד, תחום? כתבו לכם יעדים ברורים, ואל תשכחו אותם בדרך. 
  2.  איזה טיפוס אתם? האם אתם מתאימים באישיות לארגון שהוא גדול המקנה תחושה של ביטחון ויציבות או מאידך אתם טיפוס של חדשנות שיכול להתמודד עם סביבה דינאמית המשדרת לעיתים אי וודאות.
  3. חברה קטנה או גדולה? קידום בחברה קטנה יכול להיות מהיר יותר. אתם מתבלטים בקלות יחסית ויכול לפרוץ ולהגיע למשרה ניהולית או בעלת השפעה בזמן קצר יותר.
  4. מה המוצר? לא פחות חשוב הוא ללמוד ולהבין ככל שניתן מה המוצר או השירות שהחברה מציעה, השוק אליו היא פונה, היקפי המכירות, מי המתחרים העיקריים שלה ועוד...
  5. טרנדים: טרנדים טכנולוגיים מופיעים ונעלמים לכן יש לבחון היטב איזה עתיד צופים למוצר או לטכנולוגיה. הקשיבו לאנשים שראו הרבה, למשל יועצות השמה מהוות מקור טוב למידע על מגמות שוק, טכנולוגיות וטרנדים טכנולוגיים מתפתחים.
  6. מצב החברה: כתבות בעיתונים בכלל והכלכליים בפרט יכולים ללמד אתכם הרבה על המצב הכלכלי של החברה, על קו המדיניות שלה בנושאים שונים. מצב המניה שלה בבורסה, התנהלות עסקית שלה בהווה ובעבר.
  7. מי מוביל? מי עומד בראש החברה, מי מוביל את החברה מבחינה עסקית ומי מבחינה טכנולוגית. האם לאנשים אלו רקורד בעבר של הצלחות? מה אומרים עליהם בקהילה העסקית והטכנולוגית ואם לדעתם הם יובילו את החברה להנפקה או מכירה. אם מדובר בחברת הזנק תוכלו לבדוק מי הקרנות המשקיעות בחברה.
  8. אתר החברה: זהו המקום לבדוק את החזון של החברה, האם היא מוקירה חדשנות, יוזמה, האם היא משדרת יציבות, דינאמיות, סביבה צעירה. חשוב על מקום בו הערכים שהם משדרים יגרמו לך לרצות להגיע כל בוקר לעבודה.
  9. מידע מחברים: אנו חיים במדינה בה מישהו מכיר מישהו, תנסו לאתר דרך חברים ומכרים אנשים שעובדים או עבדו בחברה, מהם תוכלו לשמוע מידע אמין על התנהלות ואווירה הקיימים בה. 
חזור