איך ניתן להוביל את ראיון העבודה מנקודת מבטו של המראיין?

ראיון עבודה הינו דו שיח דינמי אשר נערך בין המראיין/נים ובין המרואיין המועמד לעבודה. בתור מעמד דינמי, על ראיון העבודה להיות כלי משחק בידיו של המראיין שכן עליו מוטלת המשימה לנתח את אופי המרואיין לפי רצונו וראיית עולמו וראיית העולם של הארגון כולו.

ראיון עבודה אשר המושכות נלקחות דווקא ע"י המרואיין יכול להביא למצב בו המראיין הוא זה שנדחק לפינה ואינו מצליח להבהיר למרואיין מהן הדרישות המצופות ממועסקים בארגון, מהי התרבות הארגונית והתעסוקתית של הארגון וכמו כן אינו מצליח לעמוד על טיבו של המרואיין לעומק.

בטרם קיום ראיון עבודה כלשהו על המראיין להפנים את העובדה כי המועמד אשר הוזמן לראיון הוא הישות אשר אמורה להיות לחוצה יותר מבין השתיים והמושכות חייבות להיות בידיו. ישנן דרכים להוביל את ראיון העבודה למחוזות הרצויים ועל כל מראיין להיות מודע אליהן לאורך כל משך זמן ראיון העבודה עצמו.

הפגינו סמכותיות
מראיינים אשר מפגינים היעדר סמכותיות או ביטחון עצמי נמוך בזמן ראיון עבודה ימצאו את עצמם בצד המקשיב בלבד. הפגינו כלפיי המרואיין סמכותיות ואל תחששו להתערב בדבריו אם השיחה מגיעה למקומות לא רצויים מבחינתכם (או אם השיחה מתארכת יתר על המידה). היזהרו לא לבלבל בין סמכותיות לתוקפנות. דרך נוספת להפגנת סמכותיות בצורה לא פורמאלית היא ע"י הגבהת הכיסא אשר כך שתהיו בעמדה גבוהה יותר מהמרואיין.

הגיעו מוכנים לפגישה
ביצוע ראיון עבודה  דורש הכנת 'שיעורי בית' מראש. עליכם להגיע מוכנים לראיון: להכיר את קורות החיים של המועמד ולדעת היטב אילו שאלות עליכם לשאול, אילו שאלות חשובות יותר וחייבות להישאל ועל אילו אפשר לוותר. לא מן הנמנע שתעזרו בדף כלשהו שהכנתם מראש אך בכל מקרה אסור לכם לגמגם ולהראות אובדי עצות אל מול המרואיינים שלכם.

תמיד התחילו בפתיח קצר
בשלב הראשון של ראיון עבודה יש תמיד להתחיל בדברי פתיחה הצגה אינפורמטיבית מהירה וכללית של הארגון, התייחסות לטכנולוגיה/למוצר ,התייחסות לתרבות הארגונית, ההיררכיה הניהולית וההזדמנויות שיש בארגון להתפתחות אישית ומקצועית.

שימו דגש על המילה 'בקצרה'
משך זמן של ראיון עבודה הוא בדרך כלל קצר מאוד. גם על השאלות החשובות ביותר ניתן לענות בצורה קצרה והחלטית. השתמשו במילה זאת כמה שיותר בשאלות שלכם על מנת לגרום למרואיין להגיע לעיקר במינימום זמן. "ספר לי בקצרה על המשרה הקודמת שלך", "ספר לי על ציפיות השכר שלך". ברגע שהמילה 'בקצרה' מושמטת, למרואיין ניתנת ההזדמנות להתברבר ולמשוך זמן. (במידה והמרואיין מרחיב יתר על המידה על המראיין לקטוע את השיחה בצורה רגישה ואלגנטית ולנווט אותה קדימה לשאלה הבאה).  על המראיין לזכור שהוא אחראי על ניהול והובלת השיחה וכך עליו לנהוג.
בהצלחה!

חזור