מפטרים עובדים   

פיטורי עובדים הינו תהליך טעון ומורכב שכל מנהל מתנסה בו בחייו המקצועיים. במדור זה תוכלו להיעזר בטיפים להובלת תהליך רגיש זה, מידע על תרומתו של ליווי outplacement לעובד המפוטר ולארגון ואיך נכון להתמודד עם העובדים הנשארים במקרה של צמצום הון אנושי משמעותי בחברה.

טיפים למנהל המפטר
לשחרר עובד היא משימה לא פשוטה הטומנת בחובה הרבה רבדים רגשיים שלא תמיד מכינים אליה את המנהל המפטר. להלן מספר הצעות שיסייעו לכם אם תמצאו עצמכם במעמד זה, לבשר את רוע הגזרה:
Outplacement- ליווי מפוטרים ותהליך פיטורין
"לא ישנתי כל הלילה. ידעתי שבבוקר אני צריך להודיע לשלושה מאנשי על פיטוריהם. לא פשוט לומר שלום לאנשים טובים. חששתי איך הדבר ישפיע על אווירת העבודה בצוות. אלו לא האנשים הראשונים שאנו משחררים השנה ואולי גם לא האחרונים. החבר'ה מרגישים אי וודאות וחוסר בטחון, ודווקא עכשיו, יותר מתמיד, אני זקוק לביצועים הכי טובים של העובדים." כך התבטא מנהל בחברת הי טק בינונית כשפגשנו אותו בבוקר יום הפיטורים בחברה.
פיטורים – כיצד כדאי להתמודד עם העובדים שנשארו
לא מעט פעמים במחזור החיים של חברות קיים אילוץ לקחת החלטות לא פשוטות ולהיערך בהתאם. מידי שנה חברות נוקטות בתהליכים של צמצום עלויות ובחינה מחודשת של ההוצאות שלהן. בחינה מחודשת כזו מביאה עימה החלטות מסוגים שונים, כשהקשה מכולן היא ההחלטה על פיטורי עובדים. לצמצום בכוח אדם בארגון יש השפעה ניכרת בקרב העובדים הנשארים בארגון.