גיוס עובדים   

מגייסים עובדים חדשים? באתר ראיונות עבודה תוכלו לקבל את הכלים והטיפים הדרושים בשביל להוביל ראיון עבודה בצורה מקצועית ומקיפה. ראיון עבודה מנוהל נכון מאפשר לכם להתאים את המועמד הנכון לתפקיד הנכון בארגונכם. בנוסף, במהלך הדו-שיח שנוצר בין דורש העבודה ובין המראיין נוצרת ההזדמנות עבור המגייס לשווק את הארגון ולהפוך את המרואיין לשגריר חיצוני.

כיצד ניתן לשווק את הארגון בראיון עבודה?
ראיון עבודה הוא דו שיח המתקיים בין דורש העבודה המציג את עצמו ואת כישוריו הרלוונטיים ובין המראיין המציג את הארגון כמקום האולטימטיבי לעבוד בו לכן, יחד עם זאת ובאופן מקביל, ראיון עבודה הוא גם למעשה מעין כלי המשווק את הארגון עצמו.
איך ניתן להוביל את ראיון העבודה מנקודת מבטו של המראיין?
ראיון עבודה הינו דו שיח דינמי אשר נערך בין המראיין/נים ובין המרואיין המועמד לעבודה. בתור מעמד דינמי, על ראיון העבודה להיות כלי משחק בידיו של המראיין שכן עליו מוטלת המשימה לנתח את אופי המרואיין לפי רצונו וראיית עולמו וראיית העולם של הארגון כולו.
כיצד מבצעים ניתוח עיסוקים בצורה האפקטיבית ביותר
המונח ניתוח עיסוקים מתייחס לתהליך אותו מבצעים מנהלי הגיוס, מנהלי כוח אדם, או כל אדם אחר בחברה שתפקידו לאייש עובד חדש למשרה ספציפית. בדרך כלל המגייס מקבל ממנהל המחלקה הודעה שהוא רוצה לגייס עובד חדש לצוות שלו, וכמובן תיאור של המשרה המבוקשת. לפעמים המגייס מקבל אך ורק את סוג התפקיד הנדרש ולפעמים הוא יקבל רשימה של דרישות התפקיד. אם מדובר במידע דל אודות סוג התפקיד תפקידו של המגייס הוא לעשות בעצמו את רשימת דרישות התפקיד ורק אז לבצע ניתוח עיסוקים.
איך מראיינים מועמד באופן הטוב ביותר
ההכנה הטובה ביותר לראיון האישי של המועמד היא ביצוע ניתוח עיסוקים מדויק. כך תדעו אילו תכונות אופי, השכלה וניסיון אתם מחפשים אצל המועמד האולטימטיבי עבורכם וכתוצאה מהבנה זו תוכלו לנסח בבהירות מרבית את השאלות אליהן תתייחסו במסגרת הראיון.